Ravimpreparaadi nimetus. MAGNE B6 suukaudne lahus.

Ravimivorm ja ravimpreparaadi tugevus. Ühes 10 ml ampullis on 186 mg magneesiumlaktaatdihüdraati, 936 mg magneesiumpidolaati ja 10 mg püridoksiinhüdrokloriidi. Kokku on ühes ampullis 100 mg (4,12 mmol) magneesiumi.

Ravinäidustused. MAGNE B6 on ette nähtud magneesiumipuudusest põhjustatud sümptomite raviks. Magneesiumipuudus võib põhjustada teatud sümptomeid või nende kooslusi: närvilisust, ärrituvust, kerget rahutust, lühiajalist väsimust, kergeid unehäireid, krampe, pisteid.

Koostis:  • Magneesium laktaat 
  • Vitamiin B6

Vastunäidustused. Preparaati ei tohi tarvitada, kui teil on suurenenud tundlikkus MAGNE B6 toimeaine või mis tahes abiaine suhtes; te põete teatud neeruhaigust; tarvitate samal ajal levodopat.

Annustamine ja tarvitamine. Ravimit manustatakse suukaudselt. Lahustage ampulli sisu pooles klaasis vees. Täiskasvanud. Ööpäevane annus on 3–4 ampulli 2–3 korraga (söögikordade vahel). Üle 10 kg kaaluvad lapsed (üle 1-aastased). Ööpäevane annus on 10–30 mg ühe kilogrammi kehakaalu kohta (0,4–1,2 mmol/kg) või 1–4 ampulli 2–3 korraga (söögikordade vahel).

Hoiatused ja ettevaatusabinõud. MAGNE B6 suukaudset lahust ei tohi anda alla 10 kg kehamassiga lastele (alla 1-aastastele). Kui teil on neeru-, südame- või veresoontehaiguseid, pidage enne MAGNE B6 preparaatide tarvitamist nõu arstiga. B6-vitamiini kuritarvitamine kahjustab perifeerset närvisüsteemi – tekivad jäsemete tuimus või värin, koordinatsioonihäired ning halveneb olukorra tajumine. Ravimi tarvitamise lõpetamisel kahjustused tavaliselt kaovad.

Rasedus ja imetamine. Ravimit võib tarvitada üksnes arsti ettekirjutusel.

Palun lugege pakendi infoleht tähelepanelikult läbi ja tarvitage ravimit juhiste kohaselt. Ravimi väär tarvitamine võib kahjustada tervist. Kui sümptomid ei möödu või ilmnevad kõrvalnähud, pidage ravimi edasise tarvitamise osas nõu arsti või apteekriga.

Üksikasjalikku teavet saab ravimi kohta Leedu Vabariigi Tervishoiuministeeriumi Riikliku Ravimikontrolliameti kodulehelt http://www.vvkt.lt/